ART / Etchings etc / Färgetsningar 5555409
nr 555 5409
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Lenght: ()
Färgetsningar, 2 st, signerade Theddy Skog resp G Lennof, Katarina kyrka, resp Lybska gränd Visby, 34x24 resp 39x29
Theddy Skog, Swedish painter, born 1908, dead 1948.
100
Monday December 1 2008
at 18:24:10